Najczęstszym zastosowaniem konglomeratu kamiennego jest blat kuchenny, ale wyspa kuchenna obłożona konglomeratem lub oryginalny barek także śmiało mogą się stać dominującym elementem każdej nowoczesnej kuchni. Połączenie konglomeratu kamiennego i pozostałych materiałów tworzy stylowe i ponadczasowe wnętrze, które nigdy się nie znudzi. Materiał jest stworzony do codziennego użytkowania, a dzięki surowcom zastosowanym do jego produkcji jest odporny na zarysowania i uderzenia. Dużą zaletą jest również jego utwardzona powierzchnia, która nie nasiąka płynami, więc jest odporna na działanie wody, tłuszczów i różnych środków czyszczących.
Wyspy kuchenne w otwartych kuchniach
Wyspy kuchenne są zarówno efektownym, jak i praktycznym rozwiązaniem we współczesnych nowoczesnych otwartych kuchniach, zaprojektowanych tak, aby w najbardziej optymalny i praktyczny sposób wykorzystać ich przestrzeń. Taka przestrzeń jest nowoczesna, nie sprawia wrażenia ciasnej i pozwala na bardziej elastyczne zaplanowanie umeblowania. Przy projektowaniu wyspy trzeba zacząć przede wszystkim od tego, z jakim pokojem kuchnia będzie się łączyć. Najczęściej przechodzi w salon lub jadalnię. Wyspa kuchenna idealnie pomaga uzyskać płynne przejście między jednym a drugim pomieszczeniem. Okładzinę wyspy można dopasować do stylu kuchni lub zdecydować się na coś zupełnie wyjątkowego, ale trzeba to zrobić tak, aby styl kuchni, wyspy i pomieszczenia, w które kuchnia przechodzi, harmonijnie się łączył.
Oryginalne wyspy kuchenne z konglomeratu kamiennego
Otwarta kuchnia nie jest koniecznością, wyspa może stać również w zamkniętej kuchni. Generalnie jest bowiem tak, że wyspa zapewnia swobodę ruchów i dostateczną ilość miejsca na przygotowywanie posiłków z dostępnością z każdej strony. Wyspę można wkomponować w różne wnętrza, np. do kuchni w kształcie litery L lub U. Przy czym okładzina lub blat wyspy powinny zawsze korespondować z materiałem mebli, podobnie jak barek.
Nowoczesne kuchenne barki do każdego wnętrza
Barki kuchenne są wyjątkowe pod względem swojej funkcjonalności i oryginalności. Blat barku jest wielofunkcyjny i jedną z jego bezsprzecznych zalet są szerokie możliwości jego wykorzystania. Może stanowić dodatkową powierzchnię roboczą kuchni, może zastępować stół jadalny czy być dodatkowym miejscem do siedzenia. Barki mogą być albo dominującym elementem całego pomieszczenia albo harmonijnie łączyć się z zabudową kuchni, idealnie ją
uzupełniając. W większości przypadków taki barek ma postać wysokie stołu lub pełnego pultu z krzesłami barowymi. W mniejszych mieszkaniach lepiej sprawdzi się barek będący przedłużeniem blatu kuchennego, w większych pomieszczeniach można śmiało zaprojektować większą powierzchnię roboczą, która z jednej strony będzie barkiem, a drugiej klasycznym blatem kuchennym.
Barek kuchenny z konglomeratu kamiennego
Kuchnia z barkiem to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie w każdym domu. Konglomerat kamienny w tym samym lub kontrastowym kolorze co meble kuchenne doda takiemu rozwiązaniu oryginalności, elegancji i stylu. Decyzja należy tylko Państwa. Jeżeli wolą Państwo czysty jednolity styl, wtedy warto wybrać ten sam materiał i wzór na blat i na barek. Jeżeli chcą Państwo stworzyć designerski, dekoracyjny element, który przyciąga uwagę, wtedy warto zastosować dwa różne wzory. Trzeba też pamiętać o odpowiednim doborze krzeseł barowych, które powinny pasować zarówno do samego barku, jak i całej kuchni.
Nowoczesna kuchnia z wyspą lub barkiem
Wyspy lub barki kuchenne to wcale nie taki nowy trend, o ich funkcjonalności projektanci i architekci wiedzą już od lat. Barek i wyspę można zaprojektować w każdej kuchni, małej i dużej, zamkniętej i otwartej. Nie ogranicza nas też styl, ponieważ można je wykonać w dowolny sposób. Potem wystarczy już tylko wybrać odpowiednie dodatki. Wyspa i barek wcale nie muszą służyć tylko jako powierzchnia robocza, do przygotowywania lub odkładania czegoś, gotowania czy mycia. Ich zaletą może być to, że będą oferować dodatkowe miejsce do przechowywania, które można uzyskać przy dobrym zaprojektowaniu całości. Ważne, by uwzględnić ergonomię przestrzeni i zachować rekomendowaną odległość od kuchennej zabudowy.